"Живі гроші" на рахунок: в Україні починається повна монетизація субсидій

Скоро українці почнуть отримувати субсидії грошима. Міністерство соцполітики готує проект постанови про надання пільг і субсидій на розгляд Кабміну. Про це повідомляється на сайті teplo.gov.ua.
"Вже з січня 2019 року вся сума допомоги від уряду для нових одержувачів субсидії буде надходити безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок буде мати спеціальний режим використання. Тобто кошти в першу чергу будуть спрямовані на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду", - йдеться в повідомленні.
У міністерстві запевняють, що сума, яку отримає людина, залежить від самих субсидіантів. Найбільше зможуть економити сім'ї з утепленими будівлями, лічильниками та енергозберігаючими котлами.
"Якщо сім'я економила, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використовувати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від сім'ї", - додають в уряді.
Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься в три етапи
Наголошується: "Уряд планує максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи".
  • З 1 січня 2019 року "живі кошти" на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Усі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.
  • З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі - користується допомогою в літній період. Це близько 3 млн домогосподарств.
  • З 1 жовтня 2019 року почне працювати повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.
При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги і надалі залежатиме тільки від двох факторів - від розміру витрат на комуналку і від доходів громадян. Змінюється тільки алгоритм її виплати.
"Тому монетизація відбудеться незалежно від того, є у домогосподарства лічильник на опалення чи ні. Але варто пам'ятати: розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється лічильником (індивідуальним або хоча б загальнобудинковим)", - заявили в уряді.
Нагадаємо, зараз безповоротна допомога держави для оплати послуг ЖКГ - субсидія і пільга - надходить постачальникам комунальних послуг безпосередньо на особисті рахунки людей.
За результатами опалювального сезону енергозберігаючим субсидіантам держава виплачує готівкою тільки еквівалент заощаджених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу.
  • 19 жовтня на позачерговому засіданні Кабмін затвердив зміни до постанови КМУ № 329 за програмою житлових субсидій. Так, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії до сукупного доходу сім'ї не враховуються сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняку великої рогатої худоби (в рік складає до 2 500 грн. за голову). Також субсидію на загальних підставах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця.
  • Право на допомогу від уряду мають і ті сім'ї, опалювальна площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. Раніше цей норматив розраховувався виходячи з загальної площі житла.
  • У разі якщо у члена домогосподарства немає доходів внаслідок складних життєвих обставин (через хворобу, або у складі сім'ї є працездатні алко - або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), комісія з питань призначення житлових субсидій вправі видати субсидію.
Комментариев: 0
Добавить комментарий