"Європейські стандарти" чи "совковий беспредєл" - поліція прокоментувала скандально гучне затримання громадянина

3 жовтня в мережі Інтернет з`явилося не те що аматорське відео - справжній поліцейський трилер, в якому двоє правоохоронців дорожньої поліції - чоловік і жінка - посеред білого дня на вулиці Кеніга (колишня Калініна) намагаються затримати молодого чоловіка. Юнак виривається, все пробує піти своєю дорогою. Але поліціянти не пускають, хапаючи то за рукав светра, то за руку...  
На вуличний галас збіглося з півдесятка випадкових свідків. Одні вмовляли правоохоронців, інші їх лаяли, не підбираючи слів. Серед очевидців сутички були дві літні жіночки, які, очевидно, знали хлопця. Одна з них звернулася до поліціянтів зі словами: "Відпустіть його, це мій син". Інша попросила вже самого юнака, звертаючись до нього по імені: "Сергію, йди додому". 
Хлопець був і сам не проти зникнути з місця пригоди, кілька разів піднімав вгору руки, чим показував свою миролюбність. Але тільки-но задкував від поліцейських, ті його знов діставали. 
Коли ситуація накалилася вкрай, поліціянт хлопця виштовхав на середину вулиці і звалив його на асфальт. Правоохоронець тримав однією рукою хлопця за руку, а в іншій затис газовий балончик, повторюючи: "Отошли все". Кілька разів газ навіть випускав в людей. 
Від побаченого не могли оговтатися і очевидці:
- Оце і є та європеська поліція, яку реформували у народну? - питали одні.
- Що ви робите, що це за поліцейський "беспредєл"?, - вигукували інші. 
З цими питаннями по цій пригоді ми і прийшли в поліцію. То ж, що це було: "європейські стандарти" чи "совковий безпредєл"?
Аби все зрозуміти, т.в.о. заступника начальника Тростянецького відділення поліції Олексій Назаров розповів, з чого ж все почалося і що не потрапило в "кіно". Виявляється, перед цим Сергій У. їхав на автомобілі. Дорогою зустрівся з поліцейським патрулем і не виконав їхню вимогу зупинитися. Зрозуміло, далі була погоня - поліцейська машина почала переслідувати порушника. Серій заїхав за поворот на вулицю Кеніга, і допоки поліцейські під'їжджали, встиг в поруч розташованому кіоску купити пляшку пива, відкрити її і зробити кілька ковтків - виходить, пив вже не за кермом. 
Втім у поліції до водія були інші питання - чому не зупинився, чому тікав, чому тепер п'є пиво у громадському місці? Попросили пройти до їхнього авто і дати пояснення. 
Далі вже все було, як у "кіно".

Ситуацію ми попросили прокоментувати представника Тростянецького відділення Національної поліції. Т.в.о. заступника начальника Тростянецького відділення поліції Олексій Назаров переконаний, що правоохоронці в тій ситуації діяли відповідно до обстановки і згідно інструкції - очевидною була непокора чоловіка поліції. 

-    Чоловік здійснював непокору працівникам поліції, за що на нього було складено адміністративний протокол, також на нього було накладено штраф за розпиття алкогольних напоїв у громадському місці, - пояснив Олексій Назаров. -  А щодо поліцейських, то вони діяли відповідно до вимог чинного законодавства.  

Але найцікавіше сталося пізніше. Через якихось п'ять днів - 8 жовтня - екіпаж патрульної поліції зупиняє автомобіль за підозрою у порушенні ним правил дорожнього руху. І бачать поліцейські за  кермом того самого Сергія У. Кіосків поруч вже не було, а явні ознаки алкогольного сп'яніння - очевидні.

- Відповідно до чинного законодавства на порушника було складено адміністративний протокол за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, який буде передано до суду. Також складені адміністративні матеріали за керування водієм транспортного засобу, що має технічні несправності, накладений штраф 340 грн. А ще було виявлено, що пред'явлене порушником посвідчення водія не значиться по жодній базі даних, тобто, є ознаки того, що воно не дійсне. Крім ще одного можливого штрафу у 510 грн., за цим фактом матеріали нами були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань і буде проводитись перевірка, - пояснив далі Олексій Назаров.

Комментариев: 0
Добавить комментарий