Половина бюджету – на зарплати і премії


Або чому Семереньківський сільський голова Світлана Башкатова приховує свою зарплату.   


   

Інтерес людей до бюджету своєї місцевої ради - цілком не празний. За цим - реальні можливості громади розвиватися і наскільки раціонально і правильно обрана влада ці можливості використовує. Тому не випадково прості люди у буденних розмовах, а обрані депутати - офіційно на сесіях, часом обговорюють, наскільки ефективно використовує місцева рада, точніше її керівництво, бюджет своєї громади.

Ось і остання сесія Семереньківської сільської ради це підтвердила. На порядку денному якраз ті важливі питання - про виконання програми соціального і економічного розвитку сільської ради за 9 місяців та про виконання за цей же період сільського бюджету. По першому питанню доповідала сільський голова С.Башкатова. По бюджету - головний бухгалтер В.Славгородська.

Доповіді, як і рішення цілком прогнозовані, як-то кажуть, в рожевих тонах - робота робиться, служби працюють, населені пункти впорядковуються. Так, з інформації Світлани Башкатової було видно, що за одинокими престарілими опікуються соціальні працівники Л.Черепова та Н.Ворона, надають стареньким необхідні послуги. З молоддю працює в селі фахівець Тростянецького центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді І.Нужна. Медичні  послуги надають ФАП  с. Поляне  /І.Пелешук/ та ФП  в с. Семереньки  /Л.Боброва/.   З 28 серпня ц.р. ці медичні заклади підпорядковані по договору про співробітництво Тростянецькому центру первинної медичної допомоги. На території  сільради функціонує   загальноосвітня школа, точніше - НВК, де  навчається  70   учнів, із них 15 - дошкільнята. За   9 місяців  року Полянському НВК перерахована субвенція з місцевого бюджету в сумі 47,4 тис. грн. на харчування дітей 1-4 класів та НВК, та для оздоровчої компанії - 43,2 тисячі. Діють сільський  будинок культури  та 2   бібліотеки, для матеріально-технічної бази яких з початку року використано 42,9 тис. грн., в цьому році придбано більярд, проведені деякі поточні ремонти. В закладах постійно проводяться різноманітні заходи. У торгівлі жителів обслуговує приватний підприємець Ю.Басов.

На благоустрій з урахуванням оплати громадських робіт використано коштів - 273 тис. грн. Було придбано щебеню 275 м3 на суму 79,8 тис. грн., за кошти компанії "Кернел" та благодійного фонду "Разом з Кернел" було оплачено частину поточного ремонту ділянки дороги по вул. Зарічна с. Поляне - 71,6 тис. грн., ще 89,0 тис. на цю ж дорогу витратили зі свого бюджету. На 12,5 тис. проведено чистку колодязів,  прибиралися кладовища, заміняли лампи вуличного освітлення...

Роботу видно, все, начебто, як і годиться. Ось тільки в цій статистиці, на думку частини депутатів, багато чого завуальованого, несказаного і навіть свідомо прихованого. 


-      Якщо ми хочемо, щоб село розвивалося, щоб сільський бюджет зростав, то чому не використовуємо ті можливості, які маємо і які допоможуть збільшити доходи громади. А більшим буде бюджет - більше зробимо для людей. Але чомусь за землі державної власності орендна плата складає всього 3 відсотка від нормативно грошової оцінки? Чому орендарям не встановити плату, як за людські паї - по 10%? - пропонує на сесії депутат Василь Чуков?

- Це не наші повноваження, область цією землею розпоряджається? - відреагувала Світлана Башкатова.

- А земля наша? Чи області? І якщо земля наша, нехай і за межами населеного пункту, то ви повинні добиватися, як сільський голова, перегляду цих договорів, - наполягає депутат.

Якщо порахувати скільки такої землі, то депутат правий - земель державної власності запасу і резерву, земель за невитребувані і не успадковані паї в Семереньківській сільраді - сотні гектарів. І збільшивши процент за їх оренду, збільшиться і дохід до бюджету.

Але якщо то тільки резерв, над яким потрібно працювати в майбутньому, то по вже отриманим доходам у частини депутатів ще більше запитань і сумнівів. Так, доходи бюджету за 9 місяців склали біля 1 млн. 228 тис., видатків трохи більше - 1 млн. 451 тис. 

Але що цікаво, з цих майже півтора мільйона на бюджетну сферу і благоустрій разом взяті використано не більше пів мільйона. Ще біля 330 тисяч віддали під субвенції для районних програм. А куди поділася решта? А решта - то зарплата. І на неї по Семереньківській сільській раді, згідно кошторису, на весь 2018 рік передбачено 1 млн. 068 тис. 898 грн. Тобто, весь бюджет - 1,9 млн. (зі змінами 2,2 млн.), а з них на зарплату – половина!!! 

Вже не один місяць депутати сільради Т.Ф.Слівкіна, М.М.Голопьоров, О.А.Ждамірова, В.Ф.Чуков, І.І.Пасікун добиваються і не можуть отримати документи, які б могли прояснити ситуацію з зарплатами і преміями чиновників сільради. Але ні копію штатного розкладу сільської ради; ні нормативне обґрунтування підстав нарахування премій голові і секретарю; ні умов преміювання по кожній штатній одиниці; ні навіть табелю обліку робочого часу за певний період - цих документів депутатам сільської ради не показують і копій на руки не дають!!!

Час від часу сільські депутати пишуть депутатські звернення, скарги. Але ситуацію це не змінює. Вже зверталися навіть до правоохоронних органів - та ж сама волокита. Складається враження, що все це одна система, пов'язана "круговою порукою" .

Ось і на цій сесії сільради четверо депутатів знову повернулись до теми оплати праці голови і всього апарату. Депутат М.Голопьров після завершення звіту головного бухгалтера про виконання бюджету сільради, попросив бухгалтера: 

- Покажіть нам табель робочого часу. Ви нам нічого не показуєте. Ми депутати, це гроші сільської громади, чого ви не показуєте, скільки ви отримуєте заробітних плат? - звернувся до бухгалтера Голопьоров. - Покажіть нам табель.

-      Де ви бачили, щоб прямо на сесії роздавали табеля нарахування зарплат? - апелювала голова сільради.

-      Тоді самі назвіть свою зарплату. Чому я, як депутат, не можу добитися, скільки отримує зарплати сільський голова, - не заспокоювався Голопьоров.

-      6600 оклад. - пояснила бухгалтер.

-      А премії у вас є?

-      Немає.

-      Можете це підтвердити документами?

-      Запити напишете, тоді дамо вам відповідь, - відреагувала вже бухгалтер.

Ось такий фінал цієї розмови - на законні вимоги депутатів, чиновники, образно кажучи, просто наплювали. Двоє депутатів образились - Чуков і Голопьоров - і вийшли з кімнати, де проводилась сесія, в знак протесту проти такого потурання їхніми правами.

… Якою ж є насправді зарплата голови сільської ради? Точно на це питання може дати відповідь бухгалтерія. Але можемо точно сказати, що не 6600. Такої зарплати у сільського голови Башкатової не було навіть два роки тому, коли мінімалка і посадові оклади були значно меншими. Це підтверджують і її декларації до НАЗК за 2016 і 2017 роки. 

Так, згідної поданої особисто сільським головою С.Д.Башкатовою декларації про свої доходи, заробітної плати за 2016 рік вона отримала 105 тис. 852 грн., або в середньому за місяць - 8821 грн. У наступному - 2017 році, згідно декларації до НАЗК, сільський голова Семереньок С.Д.Башкатова отримала зарплати чи не у два рази більше - 216 тис. 319 грн., або в середньому за місяць біля 18 тис. грн. У 2018 році, як кажуть депутати, на одній з сесій була призначена голові та секретарю с/ради премія по 300% кожному на весь період їхньої роботи. У квітні 2018 року депутати, не маючи доступу до документів, аби перевірити цю інформацію, були вимушені звертатися із запитом до Сумської обласної поліції, а на своїй сесії, як тимчасовий засіб, ініціювали рішення про припинення преміювань апарату сільради - доки триватиме перевірка і не проясниться ситуація. Тепер премії в сільраді, як підтвердила і голова, не нараховують. Але й ситуацією ніхто не займається... 

Можливо, ця інформація і не цікавила б так гостро людей, якби дійсно голова, її апарат, чиновники, тобто найняті громадою на роботу люди, причому тимчасово, не приховували свої заробітки від людей і депутатів - а депутати, то і є законні представники громади. 

І не ховатися від проблем треба, а допомагали людям з ними справлятися. Ще в липні група депутатів сільської ради зверталася до сільського голови, аби не допустити незаконного розміщення в с.Поляне, на землях, в минулому відведених для тракторної бригади, печей для виготовлення деревного вугілля. 

Було відповідне звернення з підписами більше сотні мешканців Поляного і Семереньок. Реакції ніякої. Як і по ситуації по своїй школі, де також маса проблем і порядок наводити треба…  

То за що премії???

Комментариев: 0
Добавить комментарий