Буймерські батьки віддали перевагу не Тростянецькій міській школі, а сільській, що на Лебединщині
Тільки вивіска тепер нагадує, що тут була школа
Відновлена два роки тому Буймерська школа, за яку так завзято боролися вся Буймерська громада разом з районом, виявилася слаборозвиненим дитям. Проіснувала недовго - у вересні 2018-го потрібного мінімуму для школи у 25 учнів перед початком цього навчального року знову не було. Лише 21 учень.
Голова РДА Олег Сипко вибрав найкраще з найгіршого - він школу не став закривати, він підписав розпорядження про призупинення її функціонування на один рік. Сьогодні в селі школа не діє. Про неї нагадує вивіска і порожні будівлі, які разом з обладнанням взяті під охорону. А дітей возять до Рябушок - школи сусіднього села Лебединського району.
Такий вибір був зроблений батьками учнів. По закону право вибору за ними. Їм запропоновували дві школи: Тростянецьку №5 або школу села Рябушки Лебединського району - відстані приблизно однакові - 20 км. Шкільний автобус у Буймері є. Підправити дороги - і вперед.
- Ніхто не має права приймати адміністративне чи, тим більше, "вольове" рішення, в яку школу возити на навчання дітей. По закону це право за батьками. Їм було запропоновано право вибору, як це і передбачено законом про освіту, і всі вони написали заяви, добровільно обравши для своїх діточок Рябушанську НВК-ЗОШ 1-3 ступенів, - розповів в.о. начальника Тростянецького районного відділу освіти Петро Кузуб.
Не раз батьки буймерських учнів перед початком навчального року ставили собі питання - куди віддати вчити далі дітей? Возили батьків і старших учнів в обидва навчальні заклади - в Тростянець і Рябушки. Умови приблизно однакові, а ось гостинність і увага більше батькам сподобались рябушанські. Тим більше, що Тростянецька міськрада, як завжди, ще хотіла на буймерцях і "підзаробити". Про це офіційно ніхто не говорив, але на одній з нарад в районі сільські голови Криничного і Станової запитали у свого колеги з Буймера, чи не тому батьки погодились на Рябушки, що там не наполягали, як у Тростянці, на доплатах за харчування, щоб батьки несли і здавали до шкільної їдальні овочі та продукти харчування. А сільський голова Криничного Микола Назаров навів взагалі кричущий факт - з Криничного одна дитина пішла навчатися в перший клас у одну з міських шкіл - так сільській раді навчальний заклад "довів" парту дитині купити. Як вам таке? А мер все хвалиться - у тростянецьких школах ніяких поборів немає. То чому у місто буймерські діти не поїхали? Микола Комишанський не став коментувати причини, чому його землякам не сподобалися "пропозиції" міського відділу освіти. Але із задоволенням розповів, що сьогодні ні батьки, ні учні не мають ніяких проблем з шкільним навчанням.
Микола Комишанській на депутатській комісії
- Вже місяць наші діти їздять до школи в Рябушки, батьки задоволені, їхні діти - теж. В школі відмінна база, класи заповнені, а не як у нас було - в деяких по одному учню. Ми не знаємо ніяких проблем з доставкою дітей - ні солярки не питають, нічого. Коли школа підпорядковувалась Тростянецькому відділу освіти - проблеми були завжди, - прокоментував сільський голова Буймерської громади. - Я задоволений тим, що наші діти сьогодні отримують нормальну освіту і знання в селі Рябушки.
Ось так, Рябушанська сільська школа переважила для буймерських батьків і дітей найкращу в Тростянці школу №5 - є над чим задуматись і міському відділу освіти Тростянця, і меру Бові. Варто хоча б поїхати і повчитись.
А щодо долі Буймерської школи - то з 15 її працівників - директор, вчителі і технічні працівники - майже всі звільнені, крім двох осіб - залишили директора І.І.Галицьку, яка тепер здійснюватиме функції завгоспа і одного охоронця. З нового року об`єкт передадуть під сигналізацію тростянецькій службі охорони. Разом на останній сесії райради виділили на фінансування недіючої школи 59,6 тис. Якщо порівняти із витратами, які були раніше, то районна рада, можна сказати, здихалася величезної фінансової проблеми - на утримання Буймерської школи у 2017 році було використано 1,622 млн. грн., з яких районний бюджет заплатив 323 тис.
Такого першого дзвоника цього року в Буймері не було (фото з архіву "ТИЖНЯ")
Чи є перспективи відродити Буймерську школу? Заступник голови РДА А.Щацька пояснила, що нинішня конфігурація "призупиненого стану" не зміниться до кінця цього навчального року. Далі буде видно по ситуації. Так - за рекомендацією міністерства освіти до 31 травня приймаються заяви до всіх навчальних закладів до 1 класу. Якщо у Буймері раптом набереться більше 25 учнів, то їхню школу знову можуть відкрити. Перспективи такі є - в дитячому садочку Буймера сьогодні виховується 13 дітей. Але у відродження школи майже ніхто не вірить. Навіть якщо більше дітей буде, ніж потрібно, більшість батьків вже не захочуть вести дітей у школу, де в класі один чи два учні. Або коли у одній кімнаті сидять учні кількох класів.
Втім, то буде ще колись. І то якщо буде. Сьогодні ж буймерські школярі їздять на навчання в Рябушки. Для цього Тростянецька районна рада нарешті передала закладу освіти сусіднього району шкільний автобус на безоплатній основі в користування. Своє віддавати так не хотілося районним депутатам, що довелося двічі їм приходити на сесії, виїжджати в село Буймер, знову говорити з батьками учнів. І це при тому, що Лебединська РДА вже вклала до 40 тисяч в підготовку транспортного засобу.
На другій сесії все ж проголосували районні депутати. Автобус передали по договору позики до липня наступного року, фактично до завершення навчального року. Шофер працюватиме з Буймера, людина, що супроводжуватиме дітей, теж, в Рябучанській школі їй дали роботу техпрацівника, буде доплата і медпрацівникові з Буймера. То ж і Буймер з цього матиме хоч якусь свою вигоду.
А головне - діти навчатимуть в нормальних умовах, отримуючи якісну освіту.
- admin
- 3 октябрь 2018
- 2 258
- 0