Суми гальмують розширення Боромлянської ОТГ

Сільські голови Тростянеччини поїхали за правдою в ОДА.   

Сумська облдержадміністрація заблокувала рішення щодо приєднання трьох сільських громад Тростянецького району - Білківської, Криничанської і Люджанської, до Боромлянської ОТГ. Формально в Сумах цього не кажуть, на словах – вони «за» децентралізацію. А на ділі ОДА вже більше року не передає в обласну раду відповідний проект рішення для прийняття рішення на сесії. І питання «зависло»...

Нещодавно представники сільських громад Тростянецького району побували на прийомі в обласній держадміністрації, аби з перших вуст дізнатися за справжні причини затягування процесу. Записалися до губернатора – прийняв сільських голів начальник   департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської ОДА Олександр Сітак, у повноваження якого і входить підготовка пропозицій на обласну сесію з питань змін конфігурації ОТГ.

  • На сьогодні питання не готове, немає готовності до компромісних рішень через що ми не вносимо на сесію ніякого рішення, - сказав Олександр Сітак. - Але те, що в цьому році це питання ми хочемо закінчити, то це однозначно. Ми будемо в цьому році виносити на обласну сесію рішення щодо приєднання до Боромлянської ОТГ ще трьох сільських рад. Але розглядати це питання будемо разом з поданнями від інших районів області, аби раз і назавжди остаточно визначитися із конфігурацією Перспективного плану створення ОТГ на Сумщині.  Це від нас вимагає і Київ.  Бо не сьогодні-завтра почнеться укрупнення районів. Законопроект внесений до Верховної Ради України, профільним комітетом підтриманий і вже є інформація, що у вересні-жовтні можливе голосування за цей закон. Через це ми і будемо проводити роботу, щоб остаточно поставити крапку в цьому питанні і більше не повертатися до внесення змін.

Мешканці  сільських громад разом зі своїми головами в шоці від такого ставлення обласної адміністрації і обласної ради до їхнього добровільного і законного вибору. Документи по приєднанню Криничанської сільради до Боромлянської ОТГ в обласній адміністрації «розглядаються» вже більше року. Голови сільрад не безпідставно підозрюють, що обласні владні структури так діють за «домовленістю» з міським головою Бовою, який скрізь ставить «палки в колеса» обєднанню сільських громад - в Білці створив штучне протистояння через ініціативну групу Олексиного, в Мащанці відбувається залякування, що вже призвело до навіть фізичної розправи над сільським депутатом. Відтак, Боромлянській ОТГ просто не дають можливості стати ще сильною, спроможною.

В цій зустрічі також брав участь у голова бюджетної комісії Сумської обласної ради Микола Березін, сумський обласний депутат, а ще уродженець села Криничне - того самого, рішення по якому і блокується в Сумах. Він висловив солідарність сільським головам, запевнив, що обласна рада підтримає селян.

Сільські ж голови не вірять нікому. Ось чому перед цією поїздкою три сільські голови - Білківської, Криничанської і Люджанської громад направила листи на самі «верха» - до Президента, уряду, парламенту і Генпрокуратури листи, в яких ставлять просте запитання: то чому не виконує влада на місцях Закон України про децентралізацію? Навіщо було скрізь розповідати про добровільність процесу, коли примушують до зовсім інших форматів?

Сільські голови у своїх листах розкривають маніпуляції, до яких вдається районна і міська влада: дезінформація через підконтрольні ЗМІ, стравлювання людей, стимулювання протистоянь, підкуп... Це і є добровільність і демократія?

Сільські голови запитують у вищих керманичів України: «Хто контролює цей процес в країні? Ви? Якщо так, як ви допускаєте реформи "через коліно"? Хочемо почути відповідь і якою буде реакція після цих звернень?».

Комментариев: 0
Добавить комментарий