Тростянецька міська рада ліквідувала Тростянецький районний краєзнавчий музей.
З нового року такого закладу, як краєзнавчий музей у Тростянці не буде - його розчинили з клубним закладом міської ради «Культурно-дозвілевий комплекс», відомим тим, що допомогає родині Бов заробляти на фестивалях. Новому комунальному закладу дали назву "Музейно-виставковий центр "Тростянецький".
- Називається, збулася мрія Мельника - іронічно прокоментував це рішення на сесії мер Ю.Бова. - Об`єднуємо все в один: замість двох директорів буде один, замість двох бухгалтерів - буде один. Вони ж в одній будівлі...
Доповідаючи питання на сесії, в.о.директора музею Євген Маловічко розповів, що на сьогодні існує дві установи, які дублюють одна одну - це комунальний заклад "Краєзнавчий музей" і культурно-дозвілевий комплекс "Тростянецький". Міська рада вирішила об`єднати два ці заклади для спільної роботи у одному напрямку. Тому і пропонує змінити назву - тепер це буде називатися "Музейно-виставковий центр "Тростянецький" і затвердити нову редакцію статуту.
Цікаво, наскільки законною є таке об`єднання? Фахівці галузі культури наголошують, що така процедура має відбуватися виключно маючи офіційний дозвіл Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури України. А по-друге, як можуть дублювати одне одного клубний заклад і музей?
Тому за формальною чи то реорганізацією, реструктуризацією чи приєднанням, проглядається відверте ігнорування законодавства України. Адже йдеться не просто про зміну вивіски, по суті створюється нове підприємство, а два інші, що були, можна сказати - ліквідовуються.
Однозначно і те, що всіх працівників мають попередити про звільнення, на посаду директора провести конкурс. Очевидно,що так і буде. Адже на сесії сказали, що вступає в дію новий статут з 1 січня 2019 року - після їхньої державної реєстрації.
Плутанина і з адресою - ні перша установа, ні друга по Миру, 16а не значились - це адреса Круглого двору.
- На базі музею створюється новий заклад і він зареєстрований реєстраційною службою по Миру, 16, - пояснив директор музею.
- Круглий двір і Палац Голіцина - це єдиний комплекс, а з адресами ми розберемося, - поставив «крапку» в питанні, яке явно з помилкою, Бова. - Суті це не змінює.
По структурі і чисельності буде 14 працівників - з них три підсобники, два прибиральники, крім того є музейні наглядачі, наукові співробітники, зберігач фондів.
Бова дав зрозуміти, що "чистки кадрів" не уникнути.
- Все вирішуватиме директор і оцінювати діяльність кожного працівника, щоб там був порядок, - вказав Бова. - Чесно. Бо там деяким нада об'яснить, повторить, нагадать свої функціональні обов'язки. А щодо директора - буде конкурс, який буде оголошений 1 листопада.За словами Бови - це рішення - "дуже грамотне рішення", щоб зберегти статус музею - вверху музей Кеніга, внизу - краєзнавчий, збоку - шоколаду, ще є кімната Чайковського. Такий набір мер назвав на сесії "бредом".
- А деякі музейні кімнати краще використати на інші цілі - по АТОшника-хлопцям, по афганцям, по чорнобильцям, - каже Бова.
Втім, "брєдом" можна назвати саме слова, що говорить мер, адже і у "хлопців-атошників", і в афганців з чорнобильцями вже давно є свої офіси. А ось кому Бова надумав пороздавати комунальні приміщення - це питання.
... А на рахунок Бовиної тези - "об`єднуємо все в один", то краще б в один об`єднали міську, районну ради і РДА - був би один голова, який за все відповідав, а не кілька, які один на одного перекладають відповідальність, отримуючи при цьому кожен кількадесятків тисяч зарплати з бюджету. Ото б була користь - поменшало б трутнів у громаді. А музей жалко, тепер його просто роздерибанять та поділять на подарунки від мера за кордоном.
- admin
- 3 ноябрь 2018
- 2 785
- 0