«Нова соціальна доктрина» від Юлії Тимошенко

У Києві 23 листопада відбувся Національний Форум "Нова соціальна доктрина: нові можливості для кожного", ініційований лідером "ВО" Батьківщина" Юлією Тимошенко. Учасники Форуму обговорювали важливі питання, вирішення яких забезпечить нову якість життя українців: від соціальних стандартів, охорони здоров’я та освіти до екології та безпеки. 


За 5 років середня зарплата українця має перевищувати $1000, а індексована пенсія сплачуватися із персональних рахунків

Нова влада забезпечить поступове зростання заробітних плат громадян і вже за 5 років доведе їх до рівня середніх заробітків у Польщі, які більші за українські у 3,5 раза і перевищують 1000 доларів США. 

Про це Юлія Тимошенко заявила під час Форуму «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного», який проходив у п`ятницю у Києві.

«Я хочу зробити так, щоб за 5 наступних років з моменту виборів нового президента середня заробітна плата в Україні поступово, кожен рік, наздоганяла якусь країну, яка біля нас розташована, і яка має трохи вищі доходи. І щоб через 5 років ми мали хоча б таку ж заробітну плату, як у Польщі сьогодні. Це буде важке завдання, але іншого виходу в нас просто немає», – наголосила політик.

Також, за словами лідера «Батьківщини», одразу після виборів буде кардинально переглянуто механізм нарахування пенсій. Вона переконана, сьогоднішні пенсіонери побудували красиву та заможну країну, яка залишається сильною навіть після 27 років пограбувань владою, а «ми їм подякували за це жалюгідними копійками, на які вони не можуть навіть вдосталь поїсти, і скороченням субсидій ЖКП».

Новий порядок базуватиметься не на збільшенні пенсійного віку, а на заміні радянської солідарної системи сучасною персоніфікованою.

«Ми повністю змінимо солідарну пенсійну систему на персоніфіковану для кожної людини, незалежно від того, чи на пенсії вона, чи в процесі трудового стажу, чи на його початку. Для кожного буде створено свій приватний банківський гарантований державою рахунок. Буде пораховано всі внески, частково індексовані та осучаснені, і буде пораховано депозитна ставка, яка мала бути сплачена за весь період зберігання грошей у банку», – запевнила Голова партії.

Юлія Тимошенко заявила, що нова влада перегляне і всю систему соціального захисту та відновить дію скасованих Петром Порошенком законів, які підтримували найбільш незахищені категорії українців.

«Усі закони, присвячені соціальному захисту людей, які були скасовані в 2015-2018 роках, вже на 2019 рік будуть поновлені законами про бюджет. Ми не дамо більше знущатися над людьми, як вони це роблять останні 5 років. Ми створимо систему захисту», – підсумувала Ю.Тимошенко.


Фінансування освіти – це інвестиції в людський капітал і гарантії національної безпеки


Адекватні норми витрат на освіту кожної дитини, відродження системи професійно-технічної освіти, осучаснення стипендій, модернізація учбових закладів та гідні зарплати для вчителів – це основні пріоритети нової влади в галузі освіти.

Лідер «Батьківщини» переконана, модернізувати та розвинути національну систему освіти допоможе встановлення правильних державних нормативів витрат на навчання кожної дитини.

Як пояснила Голова партії, розрахунки цього нормативу у країнах світу різняться: в Україні на середню освіту на одного учня витрачають 1260 дол. на рік, а в Литві – 5 292 дол., що у 4,2 раза вище. Наприклад, у Польщі діти у 5 разів більше забезпечені всім необхідним для того, щоб підготуватися до дорослого життя, зауважила політик.

У ці нормативи треба включити всі необхідні кошти для гідних зарплат освітян, організації учбового процесу, для повного матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів, зазначила Юлія Тимошенко. Асигнування на освіту мають забезпечити повну модернізацію та розвиток національної системи освіти, наголосила вона.

На переконання лідера «Батьківщини», держава повинна розглядати витрати на освіту не як соціальне благо чи тяжкий обов’язок, а як інвестиції у людський капітал, запоруку конкурентоспроможності держави та національної безпеки.

Окрім того, потрібно, щоб всі навчальні заклади отримали самостійність в організації учбового процесу та могли раціонально витрачати кошти.

Вкрай важливим є і повернення престижу професії вчителя, адже без цього про успіхи України можна забути, вважає лідер партії. Державною стратегією стане створення умов для освітян, щоб кожен вчитель хотів віддано працювати, а не «думав, як прогодувати сім’ю». І з огляду на це, вкрай необхідно встановити гідні зарплати для них.

«Мене обурює, що уряд встановив європейський рівень зарплат: суддям – 300 тис грн на місяць, керівному менеджменту «Нафтогазу» – 1 млн грн на місяць, а освітянам платять менше, ніж прибиральницям в Адміністрації Президента. Що це за політика така?» – обурилася вона.

Юлі Тимошенко також звернула увагу на те, що в Україні наразі відсутні вчителі віком до 30 років і практично відсутні – віком від 30-40 років, а в педагогічних вишах зі 120 місць займаються лише 11.

«Треба негайно запроваджувати навчання на педагогічних спеціальностях виключно за держзамовленнями, забезпечити  підвищену стипендію в педагогічних вишах, гідну зарплату та підвищені соцгарантії вчителям, вирішити житлове питання. За наступних 5 років або ми досягаємо в рівні оплати освітян мінімуму Литви або Польщі, або нам треба ставити хрест на розвитку освіти», – заявила вона.

Пріоритетними кроками також стануть надання державою безоплатної освіти на всіх рівнях, так як це здійснюється майже в усіх цивілізованих країнах світу.


Окрім того, Юлія Тимошенко згадала і про систему професійно-технічної освіти, яку знищували свідомо з 2015 року вольовим рішення президента та уряду. Тоді повністю скасували їхнє фінансування, заклади освіти залишили без субсидій, без фінансового забезпечення, що призвело до скорочення кількості цих закладів. Саме тому, за її словами, одним з пріоритетів нової влади стане відновлення фінансування професійно-технічної освіти.


Страхова медицина – єдиний шанс стати нашій нації здоровою

Україні потрібна страхова медицина, здатна надавати якісні послуги нашим громадянам.

«Нам потрібна страхова медицина – це єдиний шлях, який дасть можливість взяти фінанси, необхідні для медичної галузі. Але обов’язкове медичне страхування мусить супроводжуватись новою податковою системою – із суттєвим зниженням ставки та кількості податків. Щоб наші підприємці, роботодавці не захлинулись в медичному обов’язковому страхуванні. Усе має бути збалансоване. Податки мусять бути значно меншими, ніж обов’язкове страхування, яке виникне додатково», – пояснила лідер «Батьківщини».

Голова партії наголосила: страхова медицина – єдиний шлях української системи охорони здоров’я, враховуючи, що нині наш бюджет не здатний на 100% фінансово забезпечити надання якісних медпослуг для всіх громадян України.

«Cтрахова медицина для працездатних буде працювати через обов’язкові соціальні внески підприємців. А обов’язкове медстрахування для пенсіонерів, дітей, важкохворих, для людей з інвалідністю – усе це буде фінансуватися державою. Держава платитиме обов’язкове медстрахування. Так ми диверсифікуємо всю систему медичного страхування і дамо шанс нашій нації бути здоровими», – вважає лідер «Батьківщини».

«Якщо ми ухвалимо це рішення, зможемо дати людям шанс лікуватися якісно», – підсумувала Юлія Тимошенко.



Низькі кредити на житло, високі стипендії та гідна допомога на дітей – підтримка молоді


Після перемоги на президентських виборах Юлія Тимошенко запровадить комплексну програму підтримки молоді, яка включатиме гідні стипендії, мікрокредитування бізнесу, низькі кредити на житло та фінансову допомогу при народженні дитини.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час Національного Форуму «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного».

За її словами, насамперед, потрібно переглянути всі підходи до виплати стипендій, вони будуть не менше реального прожиткового рівня.

На жаль, понад мільйон молодих хлопців і дівчат нині виїжджають на роботу за кордон, не знаходячи собі місця в Україні. Кожен 4-й молодий українець віком 14-29 років залишається взагалі безробітним, - констатувала політик.

«Нам необхідно задіяти механізм стимулювання підприємств – через зниження податків – для залучення до роботи молодих фахівців. У країнах ЄС є системи надання субсидій роботодавцям, які влаштовують молодь або забезпечують випускників робочим місцем», – пояснила Юлія Тимошенко.

Молодь, зазначає Голова партії, зможе також отримати мікрокредити без застави під 3% річних під готовий бізнес-план: «Ми знімемо всі обмеження на створення та правильне масштабне фінансування українських стартапів і малого бізнесу. Наша молодь матиме гідну роботу та гідні на рівні світових стандартів доходи».

Для того, щоб залишити молодь в Україні, необхідно також забезпечити їхні родини житлом, наголошує лідер «Батьківщини» і додає: до 80% молодих людей не мають свого власного помешкання.

З огляду на це Юлія Тимошенко запровадить житлову програму для молоді: через іпотечні кредити, без застави і першого внеску, мінімум на 10 років, з державним ринковим страхуванням.

Окрім того, політик закликає зламати страшну тенденцію в Україні, коли смертність удвічі перевищує народжуваність: «Для того, щоб підтримати молоді родини не тільки роботою, житлом, а ще й стимулювати їхнє прагнення народжувати дітей, ми відновимо ті виплати при народженні дитини, які платив мій уряд. І вони були найбільшими за всі часи».

Після перемоги  Юлії Тимошенко виплата  при народженні  першої  дитини становитиме 50 тис. грн, другої – 100 тис. грн, а після народження третьої і більше – сума сягатиме 150 тис. грн.

«І це прораховано і посильно для бюджету – ми запроваджували ці виплати в валютному обчисленні», – додала лідер партії.


Юлія Тимошенко: Забезпечимо українську культуру гідним фінансуванням

Українська культура отримає гідне фінансування і стане справжнім дипломатом нашої країни у світі.

Про це Юлія Тимошенко наголосила на Національному форумі «Нова соціальна доктрина».

«Культура – це джерело сили нації, і вона стане для нової влади пріоритетним напрямом», – сказала лідер «Батьківщини».

Двома головними функціями культури Юлія Тимошенко вважає освітню та репрезентативну. На  думку політика, «виховання українців має відбуватися в дусі поваги та глибоких знань справжньої, а не спотвореної історії». А завдання культурної дипломатії – бути потужним провідником України у світі, додала вона.

Лідер партії обурена тим, що досі фінансування української культури відбувалося за залишковим принципом, і пообіцяла усіляку підтримку: «Новий президент буде системно та всеохоплююче інвестувати в українську культуру».

Політик також наголосила, що «всіляко підтримуватиме українську мову у всіх без винятку сферах життя»: «Українська мова ствердить своє абсолютне домінування в Україні. Ми осучаснимо українську культуру та дамо нове дихання достатнім фінансуванням».

Нова влада зробить все і для ствердження в Україні єдиної помісної православної церкви, захистить її в законний спосіб і не дасть зруйнувати міжконфесійний мир, який є в Україні, зауважила Юлія Тимошенко.

У планах лідера партії створення нового українського інституту та розгалуженої системи культурних українських центрів у світі, Фонду фінансування перекладів іноземними мовами перлин української культури та підтримка «успішного старту українського Інституту книги».

Юлія Тимошенко запевнила, що держава реалізуватиме програми з реставрації та збереження замків та храмів України, добудує Мистецький Арсенал та модернізує музеї, Україна стане «вільною культурною зоною», а фестиваль «Гоголь-фест» повернеться до Києва.

Я пропоную кожному українцю підписати зі мною контракт


Юлія Тимошенко пропонує громадянам України підписати з нею угоду про виконання зобов’язань, взятих на виборах. Таким чином лідер «Батьківщини» хоче покінчити з ганебною практикою безвідповідальності президентів за невиконання обіцянок.

«Дуже конкретний, максимально простий документ, написаний зрозумілою мовою. Із термінами та конкретними результатами, які можна буде перевірити в повсякденному житті».

Політик порівняла українських президентів із черепахами виду каретта-каретта, які живуть в Індійському та Тихому океанах, один раз за життя виходять на берег, щоб відкласти яйця та назавжди забути про своїх майбутніх дітей.

«Так само, як черепаха каретта-каретта, до цього часу діяли всі попередні президенти. Після  виснажливих політичних перегонів та виборів вони перемагали, а потім забували про своїх дітей – українців. Я покінчу з цією ганебною традицією, з цією черепаховою практикою, яка з’їдає наші шанси», – розповіла Юлія Тимошенко.

Голова партії запевнила: підписавши з нею угоду, українці знатимуть, що вона і яким чином робитиме.

«Я дуже хочу, щоб кожен з вас поставив свій підпис поряд із моїм, щоб ми разом побудували країну, у якій всім захочеться жити. В України велике майбутнє! І ми, наше покоління, своїми руками його побудуємо», – підсумувала лідер «Батьківщини». 

Комментариев: 0
Добавить комментарий