Дарувати книги дітям – добра традиція Бухарєва

Комусь новорічно-різдвяні свята приносять іграшки, комусь цукерки, а печинській Тростянецького району і лебединській дітворі школи №5 – вже передали книги. Про такий гарний подарунок для підростаючого покоління подбав народний депутат Владислав Бухарєв.


Передати шкільним книгарням літературу з Києва на Сумщину спеціально приїхали давні друзі нашого народного депутата - президент громадської організації «Фонд сприяння розвитку інноваційних технологій» Віктор Смірнов, він же помічник народного депутата В.В.Бухарєва  та його дружина Ірина Смірнова – директор видавництв «Сім кольорів» та «Інститут сучасного підручника».

Спочатку столичні гості завітали в село Печини Тростянецького району. Тільки-но літературу занесли до фойє школи, як найдопитливіші діти, мов ті бджоли на мед, в буквальному смислі обліпили столи, на яких викладали книги. Дитячі очі світилися, гортаючи чи тоненькі брошури чи тримаючи в руках солідні книги в красивих обкладинках, яскраво ілюстровані, багато оздоблені… 


  • Ми привезли літературу для різної аудиторії, переважно орієнтованої на школу, - говорить Ірина Смірнова. – Але є книги сучасних українських та іноземних письменників, які із задоволенням прочитають і дорослі, як наприклад, «Овод» письменника Войнича чи «Спартак» Рафаелло Джованьйолі. 

Ірина Смірнова провела такий собі бібліографічний екскурс, обережно, по-материнськи, беручи до рук одну книгу за іншою. Ось роман «Сагайдачний» Андрія Чайковського, ось Кобзар Тараса Шевченка з біографічними даними. Демонструє цілу серію хрестоматії школяра молодшої школи, не оминає і цікаву серію «Золота бібліотека», де зібрані твори найвидатних світових письменників з гарними перекладами на українську мову. Є українські народні казки, сучасні оповідання. Для розширення світогляду – різні довідники, словники.

Директор місцевої сільської школи-НВК Олена Євсюкова подякувала і народному депутату, і видавцям-благодійникам за чудовий подарунок та підкреслила, що прагнення та бажання школи, бібліотеки, суспільства полягає в тому, щоб залучити дітей до читання, а для цього потрібно мати ту саму, новеньку, яскраву, цікаву ілюстровану книжку, до якої неодмінно потягнеться душа людини і в тому числі - маленького читача.

  • В нашій бібліотеці діти і до цього могли цікаво та насичено провести свій вільний час. Тепер їх стане в книгозбірні ще більше, - задоволена директор школи.

Народний депутат В.В.Бухарєв не вперше передає книги для навчальних та культурних закладів свого виборчого округу. Вважає, що книги вчать добру, любити своє рідне – Україну, мову, край та вірити у краще майбутнє. Тому через друзів з вищеназваних видавництв періодично дарує бібліотекам, садочкам та школам нові і нові книги. На його виборчому окрузі це цінують.

  • В минулому році завдяки нашому народному депутату Владиславу Бухарєву Печинська громада отримала кілька сотень новітньої літератури. Сьогодні чергове книжкове поповнення від нього. Більша частина книжок залишиться для шкільної бібліотеки, художня література для масового читача буде передана в сільську бібліотеку, - говорить сільський голова Печин Любов Зоріна, яка також пришла до школи із сільради, тільки-но дізнавшись про приїзд меценатів.

Працівники  школи та читачі з Печин з радістю прийняли чудовий подарунок, адже нова книга – це свято для  всіх. Тепер ще частіше ходитимуть до бібліотеки – адже там маса новітньої книги.

Радісна подія відбулася і для бібліотеки міської школи №5 міста Лебедина. Там читачі-діти також отримали біля пів тисячі нових книжок. Директор школи Тетяна Нездоймишапка подякувала за щедрий подарунок і відзначила, що книги якісні, сучасні і будуть корисними для учнів та вчителів школи. Тим більше, що це не перший подарунок школі від їхнього земляка і колишнього учня цієї школи. Не так давно від нього були вручені книги для початкової ланки.

Ось так не тільки Інтернет і телевізор збагачують людей на Сумщині, а й книги продовжують їх приємно дивувати і надавати задоволення. І приємно, що до цієї справи долучається і їхній народний депутат.

Комментариев: 0
Добавить комментарий