Чому споживачі отримують два рахунки за електроенергію?

У зв’язку з реформою в енергетиці з нового року електричну енергію жителям Сумської області постачатиме нова компанія – ТОВ "Енера-Суми". До цього часу постачальником є ПАТ "Сумиобленерго", яке з 1 січня 2019 року стає оператором системи розподілу. 

Чому два рахунки? 

У грудні та січні споживачі електричної енергії в Сумській області отримають два рахунки за електроенергію:

  1. від ПАТ "Сумиобленерго" за спожиту електричну енергію в попередньому місяця (у грудні – за листопад, в січні – за грудень, оскільки в листопаді та грудні постачальником електроенергії ще є ця організація);
  2. від ТОВ "Енера-Суми" (із рекомендованим платежем на січень місяць). Товариство надає споживачам і заяви-приєднання до публічного договору про постачання електроенергії, так як надавати окремо самі заяви закон забороняє – лише з рахунками. Тому прийняте рішення сформувати рахунки з рекомендованою сумою оплати. 

Із лютого всі споживачі електричної енергії в Сумській області отримуватимуть одну платіжку – від нового постачальника ТОВ "Енера-Суми". У рахунку буде зазначена плата за дві послуги – постачання та розподіл електричної енергії та вся необхідна для споживача інформація по тарифах. 


Чому дві заяви-приєднання? 

Разом із рахунками споживачі електроенергії отримують також заяви-приєднання. Їх теж дві, оскільки з нового року у кожного абонента має бути укладені два договори: на постачання (з ТОВ "Енера-Суми") та на розподіл електроенергії (з ПАТ "Сумиобленерго"). Приєднатися до цих публічних договорів, які є додатками до чинних законодавчих актів і складені на основі діючих договорів, можна трьома шляхами:

  1. підписати заяви-приєднання та повернути їх на зазначену в них адресу;
  2. оплатити отриманий рахунок;
  3. спожити будь-який обсяг електричної енергії.

Енергетики підкреслюють – нікуди не треба йти і не треба надавати додаткових документів. Оскільки ці договори є публічними й у них прописані умови, однакові для всіх споживачів. 


Чи зміниться тариф?

Тарифи й надалі затверджуватиме Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для побутових споживачів тарифи залишаються такими ж, як і сьогодні: ціна за 1  кВт*год з ПДВ до 100 кВт*год – 90,00 коп., понад 100 кВт*год –168,00 коп. У цей тариф вже закладена послуга з розподілу електричної енергії. Єдина відмінність – у нових рахунках від ТОВ "Енера-Суми" плата за послугу з розподілу електричної енергії буде винесена окремим рядком, де буде зазначено, скільки споживач платить за неї. Загальна сума оплат лишається незмінна, тобто – ніяких додаткових витрат не вноситься. 


Що буде з рекомендованими платежами, які споживачі сплатили ПАТ "Сумиобленерго"? 

Жодна копійка, сплачена споживачем за спожиту електроенергію або у вигляді рекомендованого платежу не буде втрачена. Ці кошти враховуватимуться при наступних розрахунках. 

Комментариев: 0
Добавить комментарий