Замах на 71 мільйон: з бюджету Сум обласна рада виводить свої комунальні заклади

"Тебе грабують. Зухвало й цинічно обкрадають фактично кожну сумську родину, кожного мешканця Сум. Наповнення спільної казни, затвердженого депутатами міського бюджету-2019, опинилося на межі зриву через протиправні дії керівників Сумської обласної ради" - це рядки із звернення мера Сум Олександра Лисенка до мешканців сумської міської громади. 
У своєму зверненні до людей, міський голова Сум пояснив, що без дотримання норм чинного законодавства, в останні дні грудня 2018 року, за вказівкою обласних чиновників вимушено змінили «прописку» - сумську на районну, 27 підприємств обласної комунальної власності, які розташовані та працюють на території Сум.
В один день нові місця реєстрації (часом по кілька на одній вулиці, в одному будинку) у селах: Кальченки, Славгород, Мезенівка, Косівщина та інших у Білопільському, Краснопільському, Сумському районах вже отримали: Сумська обласна філармонія; обласний краєзнавчий музей; обласна стоматологічна поліклініка; обласний наркологічний диспансер; обласний шкірно-венерологічний диспансер; обласний госпіталь ветеранів війни; обласна інфекційна клінічна лікарня.

Керівникам 41 закладу в наказовій формі повідомили, що відтепер вони мають наповнювати інший, не сумський бюджет. Усього ж у Сумах функціонують 70 обласних комунальних закладів. Фактично ці установи залишаються в нашому обласному центрі. їхні працівники користуються спільними міськими благами: транспортом, комунікаціями, інфраструктурою. При цьому вони більше не вкладатимуть коштів у розвиток рідного міста, оскільки податок на доходи фізичних осіб - ПДФО, основне джерело доходів, залишатиметься в бюджетах тих громад, де зареєстровані підприємства. Бюджет Сум втратить близько 74 млн. грн.

Забезпечення життєдіяльності міста, після кількох років впровадження політики децентралізації - знову під питанням.
"Такі протизаконні дії однозначно зашкодять формуванню інвестиційного клімату в обласному центрі. Суми втрачають можливість розвиватися! Не допустимо! Зупинимо свавілля разом!"- закликав сумчан їх міський голова Олександр Лисенко.
Комментариев: 0
Добавить комментарий