Совість є? Міськрада знову піднімає тарифи

У рік Свині міська рада вже встигла підсунути громаді "комунально-тарифну свиню"  - подорожчало тепло, ми вже більше платимо за вивіз сміття, за проживання в гуртожитку. Вже ведуться розмови про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті до 7 гривень... 
Що нам каже влада? Як завжди - мінімальна зарплата зросла, піднялися пенсії, зросли ціни на  енергоносії, падає курс гривні... І все це, мовляв, так боляче вдарило по міським комунальним закладам, що врятувати їх від банкрутства можуть тільки нові - підвищені тарифи.

Така собі казочка для слухняних людей, які на їжу та ліки витрачають стільки, скільки залишається у них після сплати за комунальні послуги. І наші люди такі - дисципліновані і відповідальні - місяць у місяць справно платять за комунальні послуги,  входять в положення влади, яка нахабно спекулює на їх труднощах. Причому в міськраді не дають споживачам комунальних послуг навіть невеликого перепочинку, збільшуючи в платіжках цифри за новими тарифами.

Ось і в новий рік міськрадівські "реформатори" поновили цифри в цінниках на комунальні тарифи. На останньому в грудні виконкомі спочатку підняли тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії населенню, бюджетним та іншим споживачам. Причому, після останнього підвищення не минуло і двох місяців - перед цим приймалося рішення виконкому №722 від 2.11.18 р. І ось у грудні Тростянецьке ЖЕУ "малює" вже нові тарифи. Хай не набагато, але вони не зменшуються, а зростають. Так, наприклад, було за лічильником виробництво теплової енергії для бюджетних установ 1990,43 грн/Гкал (з ПДВ), тепер стало 2032,52 грн/Гкал. Був тариф на теплову енергію для населення за лічильником 1522,51 грн/Гкал або 20,22 грн. за м.кв. у кого немає лічильників, тепер стало відповідно 1526,41 та 20,27 грн.

Але якщо по теплу нова ціна більше "б`є" установи бюджетників та приватний бізнес, бо майже все населення на індивідуальному опаленні, то вже з вивезенням побутових відходів нові тарифи чіпають чи не все населення міста. 
Останній раз ДП "Екосервіс" ці тарифи піднімало 5.01.18 р. (рішення №65). Нові тарифи введені відповідно до рішення виконкому №806 від 22.12. 2018 р. 

То ж, якщо в минулому році  за збирання, вивезення і захоронення твердих побутових відходів з приватного сектору на одного мешканця в місяць тариф був 15,00 грн., то тепер цей тариф вже 17,02 грн.
В багатоквартирному житловому фонді теж ціна змінилася - всього вартість на одного мешканця  була 13,84 грн., тепер вона становить 15,70 грн. Бюджетним установам "Екосервіс" рахунки виставляє за кожен м/куб - з послугами вантажника сума з ПДВ складає 127,40 грн., без послуг вантажника - 112,08 грн. Було відповідно 112,18 грн. і 95.58 грн. 

З`явилися «перші ластівки» і в підвищенні тарифів на квартплату - в комунальному гуртожитку, що на вулиці Заводській,1, вартість проживання зросла на 17% - тариф становив 15,93 грн. за кв. метр житлової площі, тепер мешканцям цього будинку доведеться платити по 19,0 грн. за м.кв.

Врешті, якщо і надалі продовжувати підвищувати тарифи, це рано чи пізно призведе тільки до зростання заборгованості, не кажучи вже про соціальну напругу. Останні кілька років, коли спостерігалося стрімке зростання тарифів, рівень платежів населення  опускається все нижче і нижче. так, за даними Інституту міста, на початку минулого року рівень сплати за комунальні послуги дорівнював 90%, то на кінець року вже був  83%.

Щоб якось покрити втрати від масових неплатежів, монополісти йдуть на хитрощі, як то передоплата. Або замість фактично спожитої суми, прописують у рахунках "рекомендований платіж", який, часом, вище реальної суми до оплати чи не в два рази. Першими від цього страждають ті, хто платять в банках автоматично щомісяця. Якщо не знімати галочку з певних функцій, кожен місяць у цих платників з банківських карток списуються навіть більше, ніж передбачалося. І часто набагато.

Сумно, що за рухом тарифів у нас повністю втрачений державний контроль. Тому постачальники комунальних послуг і далі будуть підвищувати тарифи, перевіряючи нас з вами на міцність, в першу чергу, тих, у кого немає субсидій.  Можна, звичайно, судитися. Але судитися з нашою нинішньою місцевою владою, для якої закони не писані - тільки собі шкодити.
Комментариев: 0
Добавить комментарий