Живий ланцюг єдності - до Дня Соборності України

“Батьківщинівці” Сумщини і Чернігівщини відзначили 100-річчя Дня Соборності України, створивши живий ланцюг Єдності на кордоні областей.

Більше півтисячі людей долучилися до всеукраїнської акції «Ланцюг єдності» між Чернігівською та Сумською областями. Сталося це між селами Великі Бубни Роменського та Лавіркове Талалаївського районів.


Біля міжобласного знаку із одного та іншого боків траси вишикувалися люди з прапорами у жовто-синій атрибутиці. 

Гімном відкрили урочистий мітинг. Активісти брали до рук мікрофон і вітали один одного, свої області і всю Україну з Днем Соборності - підписання так званого акту "злуки", тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР. Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. У цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню Дня соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР.

Учасники акції переконані, що сьогодні держава має всі можливості для розбудови країни. Цей шанс країні дає ВО “Батьківщина», яка висунула свого лідера - Юлію Тимошенко, в цей же день на своєму з`їзді кандидатом у Президенти.


  • Надзвичайно символічно, що саме через 100 років ми знову обираємо шлях для своєї країни, її майбутніх поколінь. Ми віримо, що цей вирішальний рік допоможе країні отримати гідну владу і вірний напрямок руху до щасливого майбутнього, – зазначив учасник заходу, голова Роменської районної ради Віктор Переваруха.

Мешканці сусідніх областей створили ланцюг єдності та розгорнули великий державний прапор символізуючи силу, згуртованість українців.

  • Нас об’єднує спільна мета – сильна, заможна Україна. Це значить, що молодь будуватиме своє майбутнє на рідній землі. У нас буде економна стабільність, впевненість у завтрашньому дні та можливість самореалізації тут, в Україні, – сказав Валерій Воробей, голова Новозаводської партійної організації ВО «Батьківщина».

Наприкінці заходу учасники заходу розгорнули і пронесли прапор, величиною з автобус, від Чернігівського боку до Сумської області. На двоколорі були нанесені герби усіх регіонів України. На заході працювали ЗМІ, навіть велася зйомка з квадракоптеру.

Цікаво, що у той час, коли мітингарі зібралися біля знаку, зненацька матеріалізувався бульдозер, який почав відгрібати сніг, в’їжджаючи у самісінький натовп. Насправді комунальники виконували свою роботу, розширюючи узбіччя. Але збоку все це виглядало, що бульдозер з опущеним ковшем  насувається на маніфестантів. Але ніхто свято не зіпсував. Воно – відбулося!

Коли мітинг закінчився маніфестанти не утрималися і на короткий час перекрили дорогу. Люди обіймалися, фотографувалися, чимало з учасників заходу, намерзнувшись на  морозі під вітром, жваво танцювати під бадьору музику та водити хороводи.

Комментариев: 0
Добавить комментарий