З 1 січня змінилась ціна на газ, підвищились тарифи Укрпошти, штрафи за "євробляхи" і ще багато різних змін

З 1 січня 2020 року Україну чекає багато новацій у законодавстві. Члени парламенту втрачають недоторканність, власники нерозмитнених автомобілів - "євробляхери" - платитимуть великі штрафи, мінімальні зарплати та пенсії зростатимуть, але й вартість комунальних та інших послуг збільшаться. 

Транзит газ

Транзит російського газу трубопроводами України з 1 січня відбуватиметься за новим контрактом.
У ніч на 31 грудня Нафтогаз та Газпром підписали новий контракт про транзит російського газу через Україну. Укладання контракту відбулося в останній момент - за день до закінчення терміну дії старої угоди.
Документ підписаний на п'ять років, з можливістю подальшої пролонгації ще на десять. Мінімально гарантований обсяг російського газу, що прокачуватиметься Україною в перший рік, - 65 мільярдів кубометрів, у наступні чотири роки - по 40 мільярдів кубометрів.
При цьому сторони відмовилися від усіх взаємних претензій і погодилися відкликати усі поточні позови і скарги з обох сторін.
І в керівництві Нафтогазу, і в керівництві Газпрому нові домовленості оцінюють позитивно, називаючи їх результатом взаємовигідного компромісу.


Ціни на газ для населення зростуть

Новини від "Нафтогазу" є не лише для європейських споживачів, але й для українських. З 1 січня українці зможуть самі обирати постачальника газу.
Через те, що в ціну газу буде закладена вартість транспортування газу "Укртрансгазом", ціна для населення в регіонах може бути різною.
З 1 січня до 1 травня 2020 року ціна для населення, виробників тепла та інших захищених споживачів становитиме 5500 гривень. Таким чином, у порівнянні з груднем 2019 року ціна виросте на 28,6% - з 4277 до 5500 гривень.
Ціна для промислових споживачів залежатиме від того, чи купуватимуть вони газ за передоплатою чи без неї. Ця ціна становитиме 5500 гривень і 6072 гривень відповідно. Це на понад 6% менше, ніж у грудні 2019-го.


Прожитковий мінімум, мінімальні зарплати та пенсії зростуть

1 січня 2020 року прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб становитиме 2102 гривень на місяць. До кінця року він зросте до 2189 гривень. У 2019 році він дорівнював 1564 грн.
Мінімальна зарплата з 1 січня в Україні, відповідно до держбюджету, становитиме 4723 гривні. Це на 550 гривень більше, ніж у 2019 році.
Мінімальна пенсія становитиме 1638 гривень.

Антикорупціонери можуть не подавати декларації про доходи

Набувають чинності поправки до закону "Про запобігання корупції". Вони зокрема передбачають, що громадські активісти, які займаються антикорупційною діяльністю, не зобов'язані подавати декларації про доходи.
З початку 2018 року точилася дискусія про те, чи не буде така вимога до антикорупціонерів способом тиску на них. Правозахисні організації закликали скасувати декларування для антикорупціонерів.

Генеральної прокуратури більше не буде

З Нового року Генеральна прокуратура України перетворюється на Офіс генерального прокурора України і 2 січня, після свят, почне свою роботу.
Такі зміни у назві відбулися внаслідок ухвалення закону про реформу Генпрокуратури. Генпрокурор Руслан Рябошапка анонсував 200 вакансій в штаті його офісу, набір на які розпочнеться 20 січня. Окрім того, ліквідовується Військова прокуратура, а чисельність прокурорських працівників скоротиться із 15 тисяч до 10 тисяч. Тим, хто залишиться, підвищать зарплату.

Для тих, хто у складних життєвих обставинах

З 1 січня починає діяти новий закон про соціальні послуги, який експерти називали реформою десятиріччя.
Фахівці кажуть: йдеться не лише про надання коштів людям, які неспроможні себе забезпечувати, а про цілий комплекс заходів, спрямованих на людей, які перебувають у "складних життєвих обставинах".
А сама допомога передбачає комплекс заходів - соціальний супровід, адаптацію для дітей чи інвалідів.
Затверджується послуга із надання тимчасового відпочинку для членів родини, допомоги у лікуванні, денного догляду чи інклюзивного навчання. Усі ці заходи будуть покладені на місцеві органи влади, а надавати ці послуги зможуть не лише державні, але й приватні структури.


Тарифи Укртелекому та Укрпошти зростуть

Вартість місячної абонентської плати за стаціонарний телефон для населення зросте на 10% - з 54,28 грн до 59,71 грн.
Підприємства, установи та організації також платитимуть більше. Абонплата для них зросте з 59,59 грн до 65,55 грн.
Крім того, "Укртелеком", який є монополістом у сфері надання послуг стаціонарного зв'язку, підвищив на 20-25 грн тарифні пакети "Домашній базовий" та "Домашній безлімітний".
З 1 січня тарифи на послуги підвищує і "Укрпошта", яка досі намагалася перехопити клієнтів інших компаній нижчою вартістю. Відправлення листів, бандеролей та посилок зросте на 12,5%.

.




Комментариев: 0
Добавить комментарий