З надією і вірою в Юлію Тимошенко

Два останні дні січня Юлія Тимошенко перебувала на Сумській гостинній землі. Провела зустрічі в Сумах, Лебединському і і Охтирському районах, в Тростянці. І насамкінець знову в Сумах. 

У Лебедині Юлію Тимошенко зустріли біля 5 тисяч людей. Крім мешканців Лебединщини, дізнавшись про візити лідера «Батьківщини», сюди приїхало чимало її прихильників з інших районів, навіть не близьких, як то Шосткинський, Конотопський, Білопільський, Краснопільський та інші. Цю географію можна було розпізнати по нашвидкуруч написаним кольоровими фломастерами плакатам – «Шостка вітає Юлю!», «Студенти Конотопу вірять Юлії Тимошенко», «Недригайлів чекає на тебе».

Зустрічаючи Ю.В.Тимошенко люди не тільки говорили не тільки теплі вітання. Частіше з їхніх вуст сходили слова про те, що вони втомилися від сьогоднішнього життя, що зневірилися у нинішню владу, з якою не бачать перспективи на щасливе майбутнє як у особистому житті, так і в розвитку всієї країни.


  • Як можна жити при таких мізерних зарплатах і пенсіях і захмарних цінах на газ, комунальні послуги, продукти харчування, ліки, - говорить одна жіночка із сльозами на очах.
  • Богом молимо Вас, Юля Володимирівно, хоч ви захистіть народ. Що нам треба? Зменшіть ціну на газ, збільшіть пенсії, а дітям дайте роботу, - звертається сивий ветеран.
  • Чим ми ситі, так це обіцянками. Коли вже наші очільники почнуть виконувати те, що обіцяють? – запитує чоловік середніх років.

Юлія Тимошенко погоджується. На сьогодні Україна входить до десятки найбідніших країн світу.

  • Я сьогодні по всій Україні зустрічаюся з тисячами людей. І скрізь народ стогне, скрізь люди кажуть, що так, як сьогодні, їм важко ще не було, так злиденно країна ще не жила ніколи, - говорить лідер «Батьківщини».

У Лебедині виступаючи на Віче та на зустрічі із журналістами, Ю.В.Тимошенко назвала три головних виклики для країни.

  • Якщо ми на них не відреагуємо, то ситуація може бути загрозливою для України. Перший виклик – демографія, яка за оцінками міжнародних експертів, небезпечна на рівні війни. Смертність в Україні у два рази перевищує народжуваність, за рік ми втрачаємо більше 200 тисяч населення. Причини різні – і занедбана галузь охорони здоров`я, яка розчиняється на очах. І дуже низька якість продуктів харчування і води, через що у людей немає можливості захистити своє здоров`я. І те, що починаючи з 2015 року до мільйона людей щороку виїжджає за межі країни. А все тому, що в тій же Польщі доходи людей у 3,5 рази вищі за українців, у Немиччині – в 16 разів!!! Як ви думаєте, скільки наша молодь буде терпіти тут це приниження, коли наприклад в Німеччині таким, як вони платять у 16 разів більше? За даними ООН Україна займає 6 місце за рівнем інтелекту нації і 129 – за рівнем утримання талантів. Після 2015 року люди перестали вірити владі і поїхали шукати кращої долі в інші краї. У нас немає нової генерації.

Другий виклик, який називає Ю.Тимошенко, це те, що Україна відстає у розвитку технологій, інновацій, і наша економіка залишається сировинним придатком світових економік. Кожен новий день віддаляє Україну від цивілізації, ми не встигаємо за темпами інновацій в усьому світі і ми відстаємо все більше і більше.

Третій виклик, що в Україні відбувається розвал системи управління. І якщо країна управляється не ефективно,  якщо цілі галузі не мають правильного управління, то і економіка стоїть. Країна має родючі землі, багаті надра, вигідне географічне положення – і все це не використовується, аби зробити успішною Україну, яка сама по собі є раєм.

- І це все наслідки неефективного управління, - говорить Тимошенко. - У нас всі вади неефективності управління закладені в Конституції.

При цьому Ю.В.Тимошенко переконана, що не все ще втрачено. Всі ці виклики поправляти можна і потрібно. Але системно.

- Лише макіяжем чи зміною облич у владі на базі старої Конституції ми не досягнемо результату. Нам треба мати нову сучасну стратегію, яка вписується у світові сучасні тренди. Наша команда розробила таку стратегію, назва якої «Новий курс України».

Суть цього курсу має 5 обов`язкових складових. Перша – стратегія безпеки і миру. Як покінчити з війною і встановити мир на всій українській землі – Ю.В.Тимошенко знає. Розроблений покроковий план, до якого її команда приступить відразу, перемігши на виборах. Друга – це нова Конституція, яку доведеться приймати на референдумі. Без нового Основного закону змінити стару систему неможливо – вона поглинає будь-які зміни. Як-то в країні створили цілу низку антикорупційних закладів. Ну то й що – корупція розрослася ще більше, корупціонери виходять «сухими» з кримінальних справ проти них Третя складова – нова економічна стратегія на основі інновацій, а не сировинної основи. Четверта – нова соціальна доктрина – а це і охорона здоровя, освіта, екологія, безпека людини, високі зарплати і пенсії. Пята – молодіжна політика. Нашу молодь чекають в усьому світі, наше ж завдання – створити умови, щоб вони працювали на свою Батьківщину.

  • Або ми, як країна зрозуміємо, що нам потрібно бути конкурентними в світі.

Зупинити розвал і перейти на курс розвитку, на думку Ю.В.Тимошенко, можна лише збільшивши доходи населення – принаймні до рівня Польщі. Це у свою чергу стимулюватиме економіку. Бо чим  більше товарів і послуг споживатимуть українці, тим більшим буде збут підприємств. Юлія Тимошенко впевнена, аби зарплати зростали потрібно переглянути фінансово-кредитну та бюджетну політику. А ще – припинити розкрадати бюджети на всіх рівнів.

На прес-конференції Ю.В.Тимошенко розкрила одну з пірамід найвищого рівня, як на «грі на курсах валют» вимиваються величезні гроші.

  • Нацбанк випускає депозитні сертифікати. Коли їх надавали позичальникам, курс гривні опускали,  коли потім ці гроші віддають Нацбанку, курс чомусь не природно зростає. Коли ми порахували середній відсоток на валюту, то цифра становила 54% в рік. Таким чином за 4,5 роки нинішня влада «вимила» золотовалютного резерву із доходів НБУ 12,9 млрд. дол. Це приблизно стільки, скільки за цей же час Україні дав кредитів МВФ. Тобто, країна бере кредити, кладе їх у золотовалютний резерв, щоб стабілізувати гривню, а влада через «піраміду» депозитних сертифікатів «виймає» всі ці гроші. І не треба нічого – мільярди «заробляються» в «біленьких перчатках» на валютних дивідендах. І якщо ми зможемо перемогти на цих виборах, то ми запросимо міжнародних аудиторів, аби розкласти всю цю «піраміду». Я думаю, світ буде шокований.  

Ю.В.Тимошенко розповіла, що нещодавно міжнародна спільнота оголосила результат оцінки валют всіх країн – нашу валюту визнали найслабшою та найбільш недооціненою в Європі, – констатувала вона, підкресливши, що змінити фінансову політику потрібно якнайшвидше, бо «нам потрібна стабільна та сильна гривня».

Цікаво, що вперше в історії України, в держбюджеті на 2019 рік видатки на обслуговування зовнішніх державних боргів складають 32% від загальних видатків бюджету. Це 419 млрд. грн. Це при тому, що на всю оборону нашої воюючої країни передбачено 85 млрд., а на пенсії – біля 200 млрд.

Далі за графіком роботи Ю.В.Тимошенко зустрілася з аграріями в селі Голубівка. Народний депутат поклала квіти до пам’ятника заслуженому працівникові сільського господарства Івану Остапенку. Далі зустріч з селянами у сільському клубі. Говорили про різні речі, але головне – люди чекають від неї зміни якості життя. Щоб була робота і гідна зарплата, щоб землю годувальницю берегли, а не продавали. Від усього експорту аграрної сировини Україна отримує прибутку біля 18 млрд. євро. Тоді, як інші країни зі значно гіршими умовами АПК мають прибутки у десятки разів більші. Українські прибутки в аграрному секторі теж можна збільшити, якщо зробити ставку на переробку у себе, підтримавши при цьому фермерство, малі та середні сільгосппідприємства.


Говорили на зустрічах і про наболіле – ціну на газ для населення. Юлія Тимошенко наводить факти.

  • Наші державні підприємства щороку видобувають біля 16,4 млрд. кубів газу. А споживає народ України разом з бюджетною сферою 15,7 млрд. Нам вистачає свого газу. А згідно з бухгалтерськими розрахунками «Укргазвидобування» вартість видобутку газу з транспортуванням та видатками на розвиток галузі коштує всього 3,5 грн. за куб. Тому є всі можливості зменшити ціну на газ, треба відновити справедливість і скасувати постанову уряду про ціну куба газу у 18,5 грн.

Наступним же кроком стане мораторій на підвищення тарифів на газ до 2022 року.

У Тростянці для Ю.В.Тимошенко була культурна зупинка. Вона відвідала місцевий музей шоколаду. Походила залами, розповіла тематичний (на «шоколадну» тему) анекдот, а на прощання пообіцяла меру Бові після виборів «передати сюди ще один експонат».

Останньою в рамках візиту на Сумщину, у Ю.В.Тимошенко була зустріч в Сумах з медпрацівниками. Вона розповіла лікарям і медперсоналу, що під час поїздок по регіонах України, одне з головних питань, яке турбує українців, – це стан медицини. Адже, як зазначила Юлія Тимошенко, так звана медреформа чинної влади зробила медичні послуги недоступними для людей. Не влаштовує нинішня політика і лікарів, додала політик.

На її думку, в Україні потрібно застосовувати європейську модель медицини, а це – страхова медицина. Альтернативи не існує. Більшу частину коштів платить роботодавець, трошки – людина. Держава страхує пенсіонерів, дітей до 18 років, безробітних і непрацездатних, як це робиться в цивілізованих країнах.   

Комментариев: 0
Добавить комментарий