Чому не працюють Мінські домовленості? Який формат міжнародної дипломатії потрібен Україні для припинення на її території воєнних дій і повернення окупованих територій? Стратегією для досягнення миру і безпеки поділився народний депутат України від фракції "Батьківщина" Борис Тарасюк.
Під час робочого візиту до Сум народний депутат від ВО "Батьківщина", політик із 40-річним досвідом дипломатичної роботи Борис Тарасюк говорить про те, чого найбільше прагнуть українці - мир. За його словами один день війни обходиться нашій країні 5 млн. дол. На сьогодні 7% території перебуває під окупацією. Понад 10 тисяч співвітчизників, з яких три чверті мирне населення, загинули від війни.
- Вчора почув нову обіцянку президента Порошенка на військову тему: Крим якнайшвидше буде повернуто Україні. Тобто, після переобрання його президентом, - з іронією сказав народний депутат. - Яке він це зробить у мене немає ніякої гадки. Це так само, як він обіцяв за два тижні війну закінчити з Росією.
В той же час Тарасюк говорить, що механізм припинення війни і повернення окупованих територій є і він чітко прописаний в програмі кандидата у президенти Юлії Тимошенко. "Завдання української армії на сучасному етапі - стримувати агресора і нарощувати сили. Завдання української дипломатії - на чолі з Президентом - йти у наступ і домагатися колективних заходів з примусу агресора до миру і повернення Криму та Донбасу" - такою є стратегія миру і безпеки лідера "Батьківщини".
- Україна - говорить народний депутат, - має наполягати на своїх правах. А значить вимагати відповідальності від країн-гарантій безпеки України, які підписали Будапештський меморандум. Нагадаю, що ця міжнародна угода була укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні. Тому я вважаю цілком логічною пропозицію Юлії Тимошенко застосувати формулу "Будапешт+", маючи на увазі додати до них Францію, Німеччину і Китай.
Дипломати можуть розраховувати на успіх лише за умови потужних збройних сил. Але коли замість цього країну постійно збурюють корупційні скандали у військовій сфері, то про яке нарощування міці може йти мова.
- Останній корупційний скандал в Оборонпромі, де розкрадалися мільйони бюджетних грошей, які б мали йти на зміцнення обороноздатності. І як стверджують журналісти-розслідувачі, курувалося розкрадання оборонки главою держави. За таких обставин у багатьох наших західних партнерів може відпасти мотивація відносно їхньої військової допомоги Україні, - вказує Борис Тарасюк.- Вони логічно можуть поставити питання: "А чи варто нам надавати мільйони доларів на військову допомогу Україні, якщо такі факти мають місце.
В залежності від чітких дій президента і міністра закордонних справ визначається роль і місце дипломатів у вирішенні надважливого питання - досягнення миру і відновлення територіальної цілісності України. Як дипломат, який очолював МЗС України у п'яти українських урядах, Борис Тарасюк та команда Юлії Тимошенко переконані: в сучасному світі поважають і виконують тільки ті гарантії, на яких твердо і послідовно наполягає зацікавлена сторона. На тверде переконання народного депутата мир та окуповані території Криму та Донбасу цілком реально повернути військово-дипломатичним шляхом.
Але сильна дипломатія може дати результат тільки за умови достатніх воєнних можливостей. Саме тому однією з основ нашої стратегії миру і безпеки є зміцнення української армії.
- Ми проведемо повну модернізацію Збройних Сил України за стандартами НАТО та наростимо нашу військову потужність до рівня, що гарантує безпеку країні і кожній родині, - каже Б.Тарасюк.В разі перемоги на виборах Юлії Тимошенко, образу буде запроваджено новий контракт на службу в Збройних Силах України. Важливою його частиною буде затверджений законом мотиваційний пакет, що включає гарантоване забезпечення житлом, безоплатним медичним обслуговуванням, гідним пенсійним страхуванням та інші важливі питання, а також додаткові пільги для учасників бойових дій та членів їхніх родин.
І ще одне надважливе питання у стратегії миру і безпеки - деокупація і реінтеграція тимчасово окупованих територій України - це паралельні взаємопов'язані процеси, якими необхідно займатися вже сьогодні.
- Нашою командою розроблено українську програму реінтеграції Криму і Донбасу, що є альтернативою сьогоднішній "мінській формулі". Головне завдання цієї програми - зруйнувати стіну страху, нерозуміння і ненависті, яка штучно зводиться між Україною і окупованими територіями. Головне завдання цієї програми - вивести мільйони людей зі стану стресу, повернути їх до нормального мирного життя.
- admin
- 20 март 2019
- 1 426
- 0