В результаті важких перемовин з Міжнародним валютним фондом, Уряду вдалося домогтись компромісного рішення щодо ціни на газ та отримати черговий транш фінансової допомоги. МВФ вимагав вирівняти ціну для населення із ціною газу для промисловості - підняти до 11 тис. грн за 1000 куб м. В результаті цього, середня платіжка кожної родини на Сумщині зросла б на 1000-1500 грн. Втім, замість 60% зростання ціни на блакитне паливо, які вимагали міжнародні партнери - уряду вдалось домовитись про підвищення на 23,5%.
8550 гривень за кубометр газу - це максимально низька ціна, на яку погодилися кредитори МВФ для України. Натомість, економісти кажуть - краще підвищення цін у платіжках, аніж відмова віддавати борги, і як наслідок - дефолт. Наступного року Україна має віддати 400 млрд. грн.
За словами експертів, підвищення ціни - це вимушений крок, який дасть змогу країні розвиватися далі. Так, Україна зможе підписати нову програму фінансування Stаnd-by. Це програма міжнародної допомоги, що дається країнам, які вийшли з переддефолтного стану. Уповноважений персонал МВФ уже затвердив ініційовану Урядом України нову програму допомоги stand-by для України у сумі 3,9 млрд доларів США на 14 місяців. "Перевага програми Stand-by - стислі терміни реалізації, а також більш "лояльні" вимоги до держави-позичальниці. У меморандумах, зазвичай, не йдеться про вимоги конкретних масштабних реформ - лише зберігаються вимоги щодо фіскальної і платіжної дисципліни та забезпечення економічної стабільності", - вважає Сергій Фурса.
Разом із підвищенням ціни на газ Уряд посилив соціальний захист людей та вніс низку змін до порядку призначення субсидій, що спрощують отримання цієї допомоги.
З 1 жовтня 2018 року право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
Також при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.
Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.
Також субсидії будуть нараховуватися родинам, що опинилися у скруті через важку хворобу або важку залежність одного з членів сім'ї
Пенсіонери, інваліди, особи, які втратили годувальника, зможуть отримати субсидію на понаднормову площу (до 30%).
Якщо фактична вартість спожитих послуг менше обсягу обов'язкового платежу, сплачувати потрібно тільки фактичну вартість. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.
Також субсидії зможуть отримати родини сотень тисяч заробітчан, якщо людина сплачує ЄСВ у тій країні, де працює, і надасть відповідне підтвердження.
Аби родини могли зменшити споживання газу, а відповідно і менше за нього платити, Уряд продовжує стимулювати заходи з енергоефективності. Так, наступного року буде продовжена програма "теплих кредитів" а також з 1 січня 2019 року запрацює Фонд енергоефективності. Сукупно на заміну котлів, утеплення, встановлення лічильників буде виділено 2 млрд грн.
"Держава захистить тих, хто потребує її допомоги - малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій. Українці будуть отримувати від уряду "живі" гроші для оплати комунальних послуг. Все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишатиметься людям", - наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Також він зазначив: "Ми прийняли рішення про те, що 90% прибутку НАК "Нафтогаз" буде повернуто в бюджет, а з бюджету - на потреби українських громадян. Думаю, це буде справедливо. Замість надмірних зарплат і премій це все повинно бути у державній скарбниці".
- admin
- 7 ноябрь 2018
- 3 433
- 0