Народні депутати, як справжні уповноважені народом України мають висловити своє принципове рішення щодо продажу або непродажу сільськогосподарської землі.
Лідери кількох фракцій, серед яких "Батьківщина", Радикальна партія, ОпоБлок підкреслили, що мільйони гектарів землі розписані між декількома сім'ями в країні, і в останні 6 місяців каденції президента цю землю хочуть легалізувати.
"Якщо ми дозволимо їм не продовжити мораторій на продаж сільськогосподарської землі, це буде найбільшою, найсуттєвішою зрадою, яка може бути в сучасній незалежній Україні. Наші селяни, аграрії, наш народ буде позбавлений раз і назавжди того товару, який вже ніколи не відновиться. І якщо ми хочемо насправді захистити незалежність України, її територіальну цілісність, її майбутнє, ми зобов'язані пролонгувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі мінімум на 5 років ", - заявила зокрема лідер фрації "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Вона також підкреслила, що розпродати українську землю хочуть у період, коли в країні панує хаос, корупція, рейдерство, і практично знищено фермерство, "коли кожен сантиметр сільськогосподарської землі сьогодні під ударом мафії".
Нагадаємо, що, згідно з результатами спільного опитування КМІС, Центру ім. Разумкова і Соціологічної групи Рейтинг, проведеного з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року, більш ніж дві третини (72%) українців проти продажу земель сільськогосподарського призначення, підтримують встановлення ринку землі - 13% населення.
ДОВІДКА
Мораторій на продаж землі введений в Україні в 2001 році. Передбачалося, що він буде діяти до прийняття нового Земельного кодексу, однак парламент постійно подовжував його дію. В останній раз мораторій на продаж землі продовжили в грудні 2017 року до 1 січня 2019 року.
Відзначимо, що мораторій дозволяє власнику паю здавати його в оренду або передавати у спадок, але забороняє офіційно продавати земельну ділянку або передавати пай в заставу.
- admin
- 19 декабрь 2018
- 1 207
- 0