Українці страждають від ворожих вибухонебезпечних предметів


Зупинки, узбіччя, житлові будинки чи навіть дитячі іграшки   окупанти не гребують нічим,  залишають після себе вибухонебезпечні предмети у найрізноманітніших місцях. Жертвами таких мінувань стають цивільні. Нерідко заміновані предмети потрапляють і до дитячих рук. Навесні цього року на Київщині діти виявили протипіхотну міну поблизу дороги. Вона була в бойовому положенні! Як російські військові ховають смертельні сюрпризи та скільки українців постраждали внаслідок ворожих мінувань  з’ясовував Центр громадського моніторингу та контролю.


Обережно, у люстрі  граната!


14 квітня цього року жінка наступила  на протипіхотну фугасну міну  «пелюстка», під час   прибирання поряд з кіоском на ринку. 14 червня  чоловік постраждав під час прибирання подвір'я зачепив предмет, схожий на міну «пелюстка». 23 червня ше один цивільний отримав осколкові поранення обличчя, рук та живота, коли підняв ворожу міну в лісі. І це лише на Харківщині.   

Окрім відкритих просторів, окупанти залишають міни і у приміщеннях. Смертельні сюрпризи маскують у найнесподіваніших місцях. Так, рятувальники знайшли гранату, що була вкручена у люстру. Про це  розповів начальник групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області Роман Драч. За його словами, вибухонебезпечні предмети можуть бути у дверях, меблях або ж вмонтовані у побутову техніку. 

Загалом, за даними ДСНС, в Україні вже зафіксовано близько 700 випадків загибелі і травмування цивільних. У Мінреінтеграції ж кажуть, що від мін загинуло близько 200 людей. Серед них були й діти.   


Мінування за проукраїнську позицію


Загарбники залишають міни навмисне — заради помсти українцям. У червні Генштаб повідомляв, що у Покровському Запорізької області окупанти мінують земельні ділянки місцевих жителів, які відмовились від російського паспорта та виїхали на підконтрольну Україні територію. А ось сільськогосподарські ділянки колаборантів — вибухівкою “не засівають”.


Щоб розмінувати — знадобляться роки


За даними рятувальників, з початку розмінувальних робіт їм вже вдалося обстежити 906 км² земель та знешкодити понад 405 тисяч вибухонебезпечних предметів. Але попереду ще роки роботи, адже нині 30% від площі України  забруднено вибухонебезпечними предметами. Йдеться про 174 000 км² території. Для порівняння, це більше за площу Болгарії або ж Греції.
Комментариев: 0
Добавить комментарий